Umrl je p. Lavrencij Anžel

V ponedeljek, 8. februarja 2021, je odšel h Gospodu p. Lavrencij (Jožef) Anžel OFM, frančiškanski duhovnik in dolgoletni župnik v Mariboru pri Materi Usmiljenja (od 1986 do 1998 in od 2004 do 2010).

Na tem svetu je živel 80 let.
Bogu je služil v serafinskem redu 62 let in 5 mesecev, duhovnik je bil 52 let.

Rojen je bil 1. februarja 1941 v Zgornjih Verjanah (župnija Sveta Trojica v Slov. goricah), v Red manjših bratov je vstopil 13. septembra 1957, prve začasne zaobljube je izrekel 14. septembra 1958, slovesne zaobljube pa 4. oktobra 1964. V duhovnika je bil posvečen 29. junija 1968.

Deloval je v mnogih naših postojankah od Maribora preko Ljubljane in Kamnika v daljnem Sydneyu v Avstraliji, od koder se je po štirih letih vrnil v Slovenijo, potem je bil v Šiški in Mariboru, nato pri rodni Sv. Trojici, pa zopet v Mariboru in naposled v Kamniku.

V frančiškanski cerkvi v Kamniku se bomo od njega poslavljali od četrtka, 11. februarja 2021, od 16. ure dalje. Ob 18.00 bo daroval sv. mašo provincialni minister p. Marjan Čuden.

V petek, 12. februarja, bo ob 7. uri sv. maša;
ob 10.30 se bodo od p. Lavrencija s sveto mašo poslovili dekanijski duhovniki;
ob 13. uri bo daroval sveto mašo nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore OFM.
Ob 14. uri ga bodo odpeljali v njegovo rojstno župnijo Sveta Trojica v Slovenskih goricah.

Tam bo v soboto, 13. februarja, ob 11. uri nadškof msgr. Stanislav Zore daroval mašo zadušnico.
Po maši bo pokop na frančiškanskem delu pokopališča pri Sveti Trojici v Slovenskih goricah.

Rajnega brata priporočamo v molitev v veri, da je že srečal vstalega Gospoda, ki ga je v življenju tako iskreno ljubil.

Gospod, daj rajnemu večni pokoj!
In večna luč naj mu sveti!
Naj počiva v miru!
Amen.