Vabljeni na Gorco

Ob prazniku Marijinega rojstva (8. 9.) vabi Župnija Malečnik v Marijino romarsko cerkev na Gorci.

Na predvečer bo ob 19.30 uri slovesna sveta maša. Od 18.30 naprej bo na voljo spovednik. Po sveti maši bo tradicionalna procesija s svečkami in Marijinim kipom. V cerkvi nato sledi vigilija (bdenje) v molitvi in pesmi, pridružijo se romarji iz Cerkvenjaka in od drugod, ob polnoči pa še romarska sveta maša.

Praznična sveta maša bo v nedeljo, 8. septembra 2024, na sam praznik gorske cerkve. Pričela se bo ob 10.00 uri, vodil pa jo bo salezijanski duhovnik Tone Ciglar. Župnijski pevski zbor bo prepeval Zafošnikovo mašo. Tudi na ta dan bo eno uro pred mašo na voljo spovednik. Med sveto mašo bo blagoslov obnovljene spovednice in starodavne oljne slike Marijinega rojstva iz glavnega oltarja. Za romarje bo po sveti maši na voljo topla hrana in pijača.

Verniki bodo obakrat lahko prejeli dar popolnega odpustka.